پنجشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۸     

تیم حرفه‌ای بالای 60سال «بازی Counter Strike»

تیم حرفه‌ای بالای 60سال «بازی Counter Strike»

بازی Counter Strike یکی از محبوب‌ترین عناوین شوتر اول شخص محسوب می‌شود و محبوبیت آن به حدی است که افراد مسن را نیز به خود علاقه‌مند کرده است.


 

اوایل سال جاری بود که «مانیکا آیندفورز» (Monica Idenfors) با یک آگهی عجیب مواجه شد. این آگهی از افراد بزرگسال می‌خواست تا به یک تیم e-sports برای شرکت در مسابقات مربوط به بازی Counter Strike ملحق شوند. مانیکا از ایده بازی کردن در اوقات فراغتی که به تازگی گسب کرده بود خوشش آمد و به عضویت یک تیم پنج نفره به نام the Silver Snipers در آمد.

مانیکا با 62 سال سن جوان‌ترین عضو گروه بود و همانند دیگر اعضای گروه هیچ تجربه در بازی کردن نداشت و تنها سه هفته زمان برای تمرین داشتند و بعد از آن باید در مسابقات با کسانی که سال‌ها تجربه بازی کردن Counter Strike داشتند، رقابت می‌کردند. این تیم توسط شرکت لنوو پشتیبانی می‌شود و بازیکن حرفه‌ای سابق Counter Strike، «تامی اینجرمارسون» (Tommy Ingemarsson)، مربی‌گری این تیم را برعهده دارد.

 

 

سه هفته برای تمرین کردن به هیچ‌وجه کافی نیست چه برسد که اعضای تیم حتی تجربه بازی کردن را هم ندارند. به همین خاطر قبل از اینکه تامی به فکر یاد دادن استراتژی به بازیکنان بود، باید اساس کار و حتی چکونه نشانه گرفتن را به آن‌ها یاد می‌داد!

اما اعضای تیم که بین 62 تا 81 سال سن داشتند تمرین خود را بسیار جدی گرفته بودند و هر روز با لیستی از سوال پیش مربی خود می‌رفتند و به هم کمک می‌کردند تا در بازی پیشرفت کنند. اینجرمارسون درباره انتخاب بازی CS:GO برای این تیم بیان کرد که با اینکه CS:GO یک بازی هاردکور محسوب می‌شود ولی در مقابل دیگر عناوین e-sports مثل Overwatch و League of Legends، یادگیری آن آسان‌تر است و بهتر می‌شود مفهموم پایه و اساس کار را درک کرد.

 

 

با وجود تلاش زیاد تیم، نتیجه رقابت‌ها بسیار بد بود و تیم the Silver Snipers هر دو مسابقه خود را واگذار کرد. با این وجود در حالت کلی اوضاع زیاد بد نبود و یکی از اعضای تیم توانست در یک مسابقه سه هدشات داشته باشد. مانیکا آیندفورز رفتار جامعه بازیکنان را بسیار خوب و دلگرم کننده دانست و لنوو ادعا دارد که علاقه  افراد مسن به تجربه بازی‌ها بیشتر شده و حتی همسر مانیکا نیز به بازی کردن CS:GO علاقه‌مند شده است.

تیم the Silver Snipers کاملا برای ادامه کار خود جدی است و برنامه منظم‌تری برای سال 2018 دارند تا با تمرین کردن در مسابقات دیگر عناوین نیز شرکت کنند. مانیکا  باور دارد که بازی کردن تاثیر بسیار خوبی در زندگی او داشته است و وقتی که برای هدشات کردن تلاش می‌کند، آسوده خیال و راحت است و بعد از تمرین همیشه حس خوبی دارد.


اشتراک گذاری
یاور خیری
مدیر مسئول پایگاه خبری، مجله آنلاین اورمیه

نظرات ارسال شده

ارسال نظر

اخبار والیبال

تبلیغات

محصولات تصادفی