سه شنبه, ۶ فروردین ۱۳۹۸     

شکست فصل هشتم «مردگان متحرک»

شکست فصل هشتم «مردگان متحرک»

پخش فصل هشتم سریال پرطرفدار «مردگان متحرک» از یک‌شنبه 22 اکتبر آغاز شد و با کم‌ترین میزان استقبال در پنج سال گذشته از سوی مخاطبان روبرو شد.


 

 اپیزود افتتاحیه فصل جدید این سریال تلویزیونی که همزمان صدمین قسمت آن نیز به شمار می‌رود، تنها 11.4 میلیون بیننده داشت که در سال‌های اخیر چنین استقبال سردی از سوی هوادارانش سابقه نداشته است. تا پیش از این، قسمت نخست فصل سوم که در سال 2012 روی آنتن رفت، با 10.8 میلیون بیننده ضعیف‌ترین عملکرد را در جذب مخاطب افتتاحیه به ثبت رسانده بود.

 

 

آمار اخیر همچنین به این معناست که بعد از فصل دوم و فصل اول، اپیزود افتتاحیه فصل هشتم کم‌ترین تعداد بیننده را داشته است. اپیزود افتتاحیه فصل هفتم در حالی روی آنتن رفت که بیش از 17 میلیون بیننده به تماشای آن نشستند و باز هم این به این معناست که شروع فصل هشتم با افت 40 درصدی مخاطب همراه بوده است.

بر اساس آمار منتشر شده قسمت نخست فصل پنجم با 17.29 میلیون بیننده بیش‌ترین میزان مخاطب را داشته است. بعد از آن، فصل هفتم با 17.03 میلیون بیننده، فصل چهارم با 16.11 میلیون بیننده و فصل ششم با 14.63 میلیون بیننده، پرمخاطب‌ترین قسمت‌های این سریال ترسناک تا اینجای کار بوده‌اند.

 

 

به رغم کسب چنین نتیجه ضعیفی در آغاز فصل هشتم، میانگین نرخ مخاطبان «مردگان متحرک» همچنان به اندازه‌ای است که این سریال را در صف پرطرفدارترین سریال‌های روز دنیا قرار می‌دهد. از سوی دیگر، بحث‌ها و موضوعاتی که در شبکه‌های اجتماعی درباره این سریال مطرح می‌شود حاکی از عملکرد موفق محصول شبکه ای ام سی در میان سریال‌بین‌های حرفه‌ای است.

جالب آن که طبق آمار منتشر شده، اپیزود افتتاحیه فصل هشتم بیش‌ترین بخش محتوای شبکه‌های اجتماعی را در میان برنامه‌های غیر ورزشی که یک‌شنبه گذشته روی آنتن رفتند به خود اختصاص داد.

 

/ آی سینما


اشتراک گذاری
یاور خیری
مدیر مسئول پایگاه خبری، مجله آنلاین اورمیه

نظرات ارسال شده

ارسال نظر

اخبار والیبال

تبلیغات

محصولات تصادفی