پنجشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۸     
نازلوی ارومیه رکورد بارندگی کشور را زد

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بیشترین بارندگی مربوط به نازلوی ارومیه با ۳۸ میلی متر بارندگی گزارش شده است.

مرگ ۲۲ نفر به دلیل استفاده از سلاح سرد در آذربایجان غربی

مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی گفت: سال گذشته ۲۲ نفر به دلیل استفاده از سلاح سرد جان خود را از دست دادند.

گزارش تصویری از نمایشگاه عکس

به گزارش پایگاه خبری اورمیه: به همت "کانون شمس" دانشگاه صنعتی اورمیه، نمایشگاه عکس "اورمیه در گذر زمان" در این دانشگاه برگزار شد.

8 میلیارد ریال برای تفرجگاه تازه شهر سلماس اختصاص یافت

رضا مسلمی: مجموعه گردشگری سد شهدای تازه شهر از مزیت های مهم گردشگری شهرستان سلماس بوده و اقدامات مطلوب از 2 سال اخیر در راستای توسعه آن، موجب رونق صنعت گردشگری شده است.

جوان 29 ساله ای که در اورمیه به قتل رسید

روز دوشنبه جوانی 29 ساله در منطقه اسلام آباد 2 با ضربات چاقو به قتل رسید.

100 میلیارد ریال برای اصلاح جاده های آذربایجان غربی هزینه می شود

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهتمام ویژه دولت دوازدهم برای توسعه جاده های استان، گفت: امسال بیش از 100 میلیارد برای اصلاح نقاط حادثه خیز، ورودی شهرها، بهبود و اجرای روکش آسفالت جاده های این استان هزینه می شود.

اکبری مدیر عامل شرکت آب و‌فاضلاب شهری استان آذربایجان غربی با  فرماندار سردشت دیدار کرد

امروز اکبری مدیر عامل شرکت آب و‌فاضلاب شهری استان آذربایجان غربی با نژاد جهانی فرماندار سردشت دیدار کرد.

تراز دریاچه ارومیه افزایش یافت

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: بر اساس آخرین آمار تراز دریاچه ارومیه در زمان حاضر نسبت به سال آبی (اول مهر 96) 39 سانتی متر افزایش یافته است.

گزارش تصویری از بازدید جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از دریاچه اورمیه

دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور صبح امروز با همراهی محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان کشوری و استانی، از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بازدید نمود.

تاخیر در پرواز ارومیه - بغداد

نقص فنی عامل تاخیر ۷ ساعته پرواز شماره ۶۶۲۲ هواپیمایی آتا از ارومیه به بغداد در فرودگاه ارومیه شده است .

22 هزار گردشگر نوروزی از 3 سد آذربایجان غربی بازدید کردند

مدیرعامل سازمان آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: از ابتدای اجرای طرح گردش نوروزی سدها در استان، 22 هزار گردشگر از زیبایی سدهای آغ چای، شهرچای و حسنلو در شهرهای قره ضیاء الدین، ارومیه و نقده بازدید کرده اند.

خسارت طوفان در اورمیه چقدر بود؟

امیرعباس جعفری، با اشاره به تندباد آذربایجان‌غربی اظهار داشت: 24 ساعت قبل از اعلام سازمان هواشناسی مبتنی بر وقوع تندباد آمادگی صد در صدی داریم و تندباد همانند سیل نیست که بتوان از آن جلوگیری کرد بلکه می‌توان برنامه‌هایی را پیاده کرد که خسارات را به حداقل رساند.

احتمال وقوع سیل در آذربایجان غربی در اثر تندباد و بارندگی

عباس حسن خانی، با اشاره به تندباد دوم در آذربایجان غربی اظهار داشت: به تمامی دستگاه‌ها آماده باش کامل داده شده است و آماده مقابله با تندباد هستیم.

ماجرای گرگ های باغ وحش اورمیه به کجا رسید؟

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان غربی گفت: اکیپ‌های حفاظت محیط‌زیست تا عصر امروز ۳ گرگ فراری را با تفنگ بی‌هوشی زنده‌گیری کرده و به قفس‌ها بازمی‌گردانند.

دریاچه اورمیه و یک خبر بد!

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: وسعت دریاچه ارومیه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته بیش از ۱۱ کیلومتر کاهش یافته و به ۲ هزار و ۲۱۹.۵۱ کیلومتر رسید.

تندباد به استان باز میگردد

با اشاره به تندباد دوم در آذربایحان غربی اظهار داشت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی از روز پنجشنبه نهم فروردین ماه 97 سامانه بارشی وارد آذربایجان غربی خواهد شد.

زنگ خطر خشکیِ دریاچه ارومیه به صدا درآمد!

دریاچه ارومیه به عنوان یکی از کانون‌های بحران آبی در کشور ایران مطرح و توجه نهادهای ملی و بین‌المللی را به خود معطوف ساخته است چراکه در صورت خشک شدن، اثر مخربی بر معیشت پنج میلیون نفر ساکن این حوضه آبریز خواهد گذاشت.

گزارش تصویری از خسارت طوفان در اورمیه

تندباد امروز اورمیه موجب خسارات مالی بسیاری در سطح شهر شد. این تندباد که تا ساعات آخر امروز ادامه خواهد داشت موجب قطعی برقی بسیاری از مناطق نیز شده است!

رونمایی از 3 محصول جدید شرکت آترا ارتوپد با حضور استاندار آذربایجان غربی

در ایام مبارک دهه فجر با حضور استاندار محترم استان آذربایجان غربی و مقامات ارشد استانی از سه محصول جدید شرکت آترا ارتوپد اورمیه رونمایی شد

در نشست 4 ساعته استاندار با اصحاب رسانه چه گذشت؟

محمد مهدی شهریاری در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه رسانه ها چشم و گوش بیدار جامعه هستند، افزود: رسانه ها توانایی بالایی دارند و با نقد سازنده و همدلی با دولت، می توانند امید را به جامعه تزریق کنند.

طرح یکپارچه اراضی پادگان لشکر ۶۴ اورمیه ابلاغ شد

جلسه دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان‌غربی، مصوبه شورا را در پنج بند با موضوع طرح یکپارچه اراضی پادگان لشکر ۶۴ اورمیه ابلاغ کرد.جلسه دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان‌غربی، مصوبه شورا را در پنج بند با موضوع طرح یکپارچه اراضی پادگان لشکر ۶۴ اورمیه ابلاغ کرد.

اجرای محدودیت های ترافیکی در اورمیه

معاون امورعمرانی استاندار آذربایجان غربی بعد از ظهر شنبه در جلسه با تاکید بر اجرای این مصوبات کارگروه توسط دستگاههای مسئول گفت: براساس ماده ۷ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا در مواقع اضطراری که به علت کیفیت خاص جوی، آلودگی هوای شهرها به حدی برسد که به تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی سلامت انسان و محیط زیست را شدیداً به مخاطره بیاندازد.

بهادری: چالش های اساسی در مرمت آثار تاریخی وجود دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد : در مدیریت و روش های مرمت آثار تاریخی دچار چالش هستیم و نسبت به اهمیت گردشگری این آثار تاریخی بی توجه هستیم.

ناهماهنگی عجیب بین دانشگاه صنعتی اورمیه و استانداری

دانشگاه صنعتی اورمیه با وجود گذشت مدت زمان قانونی، تاکنون نسبت به صدور مجوز مراسم و سخنرانی روز دانشجو انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه اقدامی نکرده است. این در حالی است که سایر تشکل های این دانشگاه مراسمی را با حضور صادق محصولی و نادر قاضی پور برگزار نموده اند.

جزئیات زلزله اورمیه

اورمیه امروز دچار زمین لرزه شد.

جزئیات در ادامه مطلب ...

جزئیات زلزله امروز اورمیه

اورمیه امروز دچار زمین لرزه ای نسبتا شدید شد.

جزئیات در ادامه مطلب ...

مردم آذربایجان غربی چقدر به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کردند؟

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان غربی گفت: ۱۵۰ کامیون کمک‌های مردمی آذربایجان غربی برای زلزله‌زدگان ‌ارسال شد.

استاندار آذربایجان غربی با سفیر جمهوری آذربایجان در تهران دیدار کرد

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در دفتر کار خود میزبان «بنیاد حسین‌اف» سفیر جمهوری آذربایجان در تهران بود.

تاکید استاندار آذربایجان غربی به فرهنگ‌سازی کتاب‌خوانی

محمدمهدی شهریاری صبح امروز در بازدید از شهر کتاب اورمیه اظهار داشت: یکی از دلایل توسعه کشورهای پیشرفته، اهمیت دادن به بحث کتاب و کتاب‌خوانی است که این مسئله باید در جامعه نهادینه‌شده است.

استاندارآذربایجان غربی: اعلام آمادگی صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به طرح ها و واحدهای تولیدی استان

محمد مهدی شهریاری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که صبح امروز با حضور دکتر انصاری معاون رییس جمهور و جانشین فرمانده اقتصاد مقاومتی در استان در محل استانداری برگزار شد، از اعلام آمادگی صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به طرح ها و واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: در جلسه ای که با مدیران صندوق توسعه ملی داشتیم آمادگی خود را برای پرداخت تسهیلات به شرط توجیه پذیر بودن طرح های استان اعلام کردند که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

اخبار والیبال

تبلیغات

محصولات تصادفی