Sunday, 10 December , 2023
امروز : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲ - 28 جماد أول 1445
شناسه خبر : 6737
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اسلایدر, ویژه تاریخ انتشار : 22 آذر 1399 - 13:32 |

پاسخ‌های فرماندار اورمیه از مشکلات اخیر این شهر تا شفافیت و ارتباط مستقیم با مردم

فرماندار اورمیه گفت: تمام تلاش خود را برای شفافیت در عملکرد فرمانداری و برقراری ارتباط مستقیم با مردم و رصد مشکلات آنها از طریق فضای مجازی به کار بسته ایم تا با بهبود شرایط، مردم کمترین مشکل را داشته باشند.
پاسخ‌های فرماندار اورمیه از مشکلات اخیر این شهر تا شفافیت و ارتباط مستقیم با مردم

به گزارش پایگاه خبری اورمیه، علیرضا ملامحمدی‌زاده گفت: بنای ما شفافیت کارهاست و ارتباط با مردم و رصد و پیگیری مشکلات آنها را جزو اولویت ها داریم تا شاهد کاهش مشکلات در شهر اورمیه باشیم.

شفافیت عملکرد فرمانداری
علیرضا ملامحمدی‌زاده گفت: بنای ما عملکرد شفاف و صادقانه با مردم است و در یکی از موارد، مصوبات هیأت تطبیق بصورت شفاف هر ۳ ماه یک‌بار منتشر می‌کنیم.
فرماندار اورمیه گفت: تمام تلاش ما عملکردی توام با فسادستیزی و جلوگیری از هرگونه ابهام است.
وی اضافه کرد: درخصوص وقوع هرگونه تخلف و فساد در هر بخش، آماده همکاری و حمایت از پیگیری و بازرسی نهادهای مربوطه هستیم.
وی افزود: در بیشتر موارد و تصمیمات از کمیته‌های کارشناسی کمک و مشورت می‌گیریم تا بهترین تصمیم را در موضوعات مختلف اتخاذ کنیم چه بسا این تصمیمات با انتقاد و مخالفت‌هایی مواجه شود ولی برای ایجاد شرایط قابل قبول و بدون ایراد تمام توان خود را به کار می‌گیریم.

شبکه‌های مجازی یکی از راه‌های ارتباط مستقیم با مردم و رصد مشکلات

ملامحمدی‌زاده در خصوص ارتباط مستقیم با مردم گفت: علی‌رغم برخی انتقادها، به دنبال عملکردی شفاف و حل مشکلات مردم و ایجاد شرایط مطلوب هستیم و با توجه به اینکه مردم دنبال مسئولانی پاسخ‌گو و همراه هستند، شبکه‌های مجازی و اجتماعی را یکی از راه‌های ارتباط موثر با مردم می‌دانیم.
وی اضافه کرد: همواره پیام‌های ارسالی از سوی خبرنگاران و مردم در شبکه‌های و رسانه‌های مختلف خبری و شبکه‌های اجتماعی را پیگیری می‌کنم تا با رصد شرایط برای بهبود وضعیت و رسیدگی به مشکلات گام برداریم.
وی ادامه داد: در این خصوص و در فرمانداری، یک مسئول فضای مجازی برای رصد اخبار و پیام‌های منتشره برگزیده‌ایم و بعد از تقسیم‌بندی آنها را برای حل و رسیدگی ارجاع یا انجام می‌دهیم و بعد از حصول نتیجه اعلام می‌کنیم.

دلیل مشکلات چند وقت اخیر در اورمیه

فرماندار اورمیه در مورد مشکلات چند وقت اخیر رخ‌داده در این شهر گفت: مشکل نان متاسفانه به کم‌کاری برخی متولیان باز می‌گردد و البته برخی شیطنت‌ها و تخلفات و همچنین حاشیه‌سازی‌ها در این اتفاق دخیل بودند.
وی اضافه کرد: امسال هیچ نانوایی در اورمیه تعطیل نشده و جمعیتی نیز به شکل افزایش شدید رخ نداده است و سهمیه آرد نانوایی‌ها نیز بدون تغییر داده شده است.
ملامحمدی‌زاده گفت: در این خصوص و با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و سوق یافتن سبد خرید غذایی مردم به سمت نان، باید معیشت مردم را در نظر گرفت.
وی ادامه داد: تولید و توزیع آرد توسط سازمان غله و نظارت برعهده صنعت، معدن و تجارت است و فرمانداری در این خصوص بابت نهاد حاکمیتی ورود کرد و متاسفانه نقش ضعیف نظارتی در توزیع و استفاده مشکلاتی را به همراه داشت.
فرماندار اورمیه افزود: در ابتدا ۴۰ گروه برای بازرسی تشکیل شد و گرچه تفاوت چند صدهزار تومانی قیمت آرد یارانه‌ای و آزاد، برخی نانوایی‌ها ادعای شرایط سخت اقتصادی آنها بدلیل وضعیت حاکم و درخواست افزایش قیمت داشتند که اعتقاد داریم در این شرایط خاص و مشکلات مردم، افزایش قیمت نان به صلاح نیست.
فرماندار اورمیه اضافه کرد: یکی دیگر از دلایل وقوع این اتفاق، انتشار شایعاتی در مورد احتمال بسته شدن نانوایی‌ها بدلیل کرونا بود که باعث افزایش خرید از سوی مردم شد با این حال نظارت در این حوزه باید بهتر شود ضمن اینکه حرکت به سمت نظارت هوشمند از تولید تا توزیع آرد انجام شده تا در آینده مشکلی برای این سبد مهم غذایی مردم ایجاد نشود.
ملامحمدی‌زاده در خصوص مشکلات رخ داده در بارش برف گفت: متاسفانه کم‌کاری از سوی دستگاه‌ها برای آمادگی درخصوص بارندگی چنین اتفاقی را رقم زد و مردم را دچار مشکل کرد و اکنون شرکت برق و شهرداری برای آمادگی هرچه زودتر برای بارش‌های زمستانی دچار تلنگر شدند تا در اسرع وقت به وظایف محوله خود عمل کنند.
فرماندار اورمیه تصریح کرد: متاسفانه برخی مشکلات و کاستی‌ها و کم‌کاری هر کس در سمت خود مشکلات جدی‌تری برای سایر دستگاه‌ها و مردم ایجاد می‌کند که باید در این خصوص، سعی همگی انجام وظایف خود به بهترین و دقیق‌ترین صورت و در سریع‌ترین زمان باشیم.

نویسنده : سینا افشاریان
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.