Thursday, 7 December , 2023
امروز : پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ - 25 جماد أول 1445
شناسه خبر : 5603
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : 15 مهر 1399 - 20:38 |

هیچ مشکلی بابت توزیع آرد سهمیه‌ای بین نانواها نداریم

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی گفت: تا به امروز بیشتر سهمیه مربوط به آرد نانواها توزیع شده است و مشکلی بابت توزیع بیشتر نداریم و برای مقابله با جو روانی و شایعات، نانوایی‌ها بصورت دو شیفت یا ترمیم فعالیت خواهندکرد.
هیچ مشکلی بابت توزیع آرد سهمیه‌ای بین نانواها نداریم

به گزارش پایگاه خبری اورمیه، علیرضا زارعی در مورد انتقادات مطرح شده در مورد کمبود آرد در نانوایی‌ها گفت: سهمیه آرد نانوایی‌ها در ماه جاری بالغ بر ۲۹۰۰۰ تن بوده که تا به امروز ۲۵۰۰۰ تن آن از طریق شبکه‌های فروش در اختیار نانوایی‌ها توزیع شده است.

وی وظیفه اداره کل غله را تامین کالا بخصوص گندم و آرد برای نانوایی‌ها عنوان و اظهارکرد: وظیفه نظارت برعهده بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه توزیع آرد نسبت به ماه‌های گذشته در سراسر استان و بخصوص شهر اورمیه تغییری نکرده اظهارکرد: از نظر ذخایر استراتژیک گندم هیچ مشکلی در سطح استان نداریم و ذخایر در شرایط مطلوب است ضمن اینکه مشکل موجود جو روانی و شکاف قیمتی بین نرخ آرد تحویلی سهمیه‌ای توسط اداره غله و نرخ آرد در بازار سیاه است زیرا این شکاف قیمتی شدیدا وسوسه انگیز است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: البته موضوع اینکه نانوایان بدلیل افزایش هزینه‌ها چون کارگر، گاز و اجاره‌بها افزایش داشته و ادامه فعالیتشان تقریبا غیراقتصادی شده رد نمی‌کنیم ولی توصیه می‌کنیم نظارت بر نانوایی‌ها تشدید شود.

زارعی گفت: از شهروندان می‌خواهیم به شایعات توجه نکنند و گندم و آرد به‌اندازه کافی در استان موجود است و متاسفانه عده‌ای سودجو و دلال از این فضا برای ایجاد شایعات روانی و گرانی آرد سوء استفاده می کنند و قاطعانه می‌گوییم هیچ‌گونه افزایش نرخ آرد از طریق شبکه‌های غله نداریم.

وی در ادامه گفت: دیروز ۳۰ واحد و از امروز ۴۹ نانوایی بصورت دو شیفت و ۹۵ نانوایی به صورت ترمیمی در شهر ارومیه با هماهنگی فرمانداری، استانداری و اتحادیه نانوایان جهت ترمیم وضعیت و شکستن جو روانی موضوع پخت اضافه نان خواهندداشت اتفاقی که در هفته گذشته، در شهرستان‌های شوط، اشنویه، پیرانشهر و نقده هم رخ داده بود که با تصمیم  فعالیت نانواها بصورت ترمیمی و دوشیفت مشکل برطرف شده بود.

وی افزود: تصمیم قیمت آرد و نان تعزیراتی است و به سطح کلان کشور باز می گردد و تااین لحظه تصمیمی برای افزایش قیمت نان مطرح نیست و بعید است چنین اتفاقی رخ دهد.

گفتنی است، یکی از تولیدکنندگان آرد، اداره کل غله را مقصر عامل توزیع ضعیف آرد عنوان کرده بود و نانوایان نیز کمبود آرد برای پخت نان با این حال به نظر می‌رسد تصمیمات اتخاذ شده در مورد افزایش قیمت خرید تضمیمی گندم در سال آینده و جو روانی آن در قیمت آرد در بازار سیاه، سودجوها و دلالان را بر خرید آرد نانوایان و نانوایان را برای فروش چند برابر قیمت آرد ترغیب کرده بود و باید منتظر ماند تا موضوع نان به عنوان قوت قالب مردم در سریع‌ترین زمان حل و مشکل مردم مرتفع شود.

نویسنده : سینا افشاریان
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.