Wednesday, 6 December , 2023
امروز : چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ - 24 جماد أول 1445
شناسه خبر : 16021
  پرینتخانه » اسلایدر, اقتصادی تاریخ انتشار : 11 آبان 1401 - 19:20 |

صدور پروانه‌های ساخت و ساز در اورمیه در دو سال ۷۵ درصد کاهش یافت

شهردار اورمیه گفت: تعداد پروانه‌های ساخت‌وساز صادره در اورمیه در دو سال اخیر به یک چهارم کاهش یافته با این حال حقوق‌های جاری این نهاد مدیریت شهری دو برابر شده است.
صدور پروانه‌های ساخت و ساز در اورمیه در دو سال ۷۵ درصد کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری اورمیه، حسین مهدی‌زاده شهردار اورمیه به مدیران خبرگزاری‌ها گفت: در نیمه نخست سال‌های ۱۳۹۸ تا امسال /۱۴۰۱/ به ترتیب ۱۳۹۴، ۱۶۳۶، ۹۵۳ و ۴۳۴ پروانه ساخت و ساز در اورمیه صادر شد که نشان می‌دهد میزان پروانه صدوری امسال نسبت به سال‌های ۹۸ و ۹۹ نزدیک به ۷۰ و ۷۵ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه طبق چارت، شهرداری اورمیه باید ۱۸۰۰ نفر پرسنل داشته باشد ولی هم اکنون ۴۹۰۰ نفر پرسنل مشغول کار و دریافت حقوق هستند، خاطر نشان کرد: طی ماه‌های گذشته با بازنشسته شدن ۱۸۰ نفر، جایگزینی برای آنها آورده نشده ضمن اینکه سعی داریم با بازنشستگی پیش از موعد، بخشی دیگر از این مشکل را نیز حل کنیم ضمن اینکه برنامه‌ای برای تعدیل نیروی کارکنان حاضر نداریم.

شهردار اورمیه اضافه کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۴۹۵ میلیارد تومان حقوق در شهرداری اورمیه پرداخت شد در حالیکه تنها ۲۱۲ میلیارد تومان از محل پروانه و عوارض درآمدزایی شد با این حال یکی از تنها شهرداری‌های کشور هستیم که پرداختی‌ها به روز و عقب افتادگی نداریم.

مهدی‌زاده گفت: حقوق‌های پرداختی شهرداری بترتیب در ۶ماهه نخست ۹۸ تا امسال بترتیب ۱۶۴، ۲۶۷، ۳۳۸ و ۴۹۵ میلیارد تومان بوده در حالیکه درآمد شهرداری اورمیه در این مدت بترتیب ۹۹، ۲۲۰، ۲۶۸ و ۲۱۲ میلیارد بوده است و براین اساس میزان پرداخت حقوق از محل صدور پروانه بترتیب ۶۰.۳۶، ۸۲.۶۵، ۶۱.۵۷ و ۴۳.۳۵ درصد بوده است.

مهدی‌زاده به مشکلات دیگری در شهرداری اورمیه اشاره کرد و افزود: در ۶ ماه دوم سال گذشته ۴۰۹ میلیارد تومان بدهی مدیریت شهری را پرداخت کردیم ضمن اینکه ماهانه ۶.۸ میلیارد تومان قسط وام دریافت شده در دوره‌های گذشته به اسم پیمانکاران را به بانک پرداخت می‌کنیم در حالیکه از این وام دریافتی به پیمانکاران پرداختی‌ای صورت نگرفته است.

شهردار اورمیه اظهار کرد: در سالیان اخیر مالیات تکلیفی پرداخت نشده از سال ۹۳ در حالیکه از حساب کارمندان کسر می‌شده ولی به حساب دولت واریز نشده را حل و فصل کردیم ضمن اینکه از سال ۹۵ تاکنون ریالی برگشتی از دارایی بخاطر ارزش افزوده نداشتیم که با پیگیری و حل آن، درآمد جدیدی برای شهرداری احصا کردیم.

وی اضافه کرد: رایزنی برای دریافت ۷۰۰ میلیارد تومان طلب شهرداری از ادارات دولتی، بازگرداندن ۴۰ میلیارد تومان از دارایی در بهمن ۱۴۰۰، افزایش وصولی ارزش افزوده و استرداد بخشی از آن، ایجاد ساختار نظام مند خزانه متمرکز و همچنین ۵۰۰ هزار مترمربع آسفالت معابر از دیگر اقدامات بوده است.

مهدی‌زاده در خصوص وضعیت ترافیکی اورمیه نیز گفت: متاسفانه بیشتر توجهات در ایجاد رینگ کمربندی، توجه به یک خط بوده که بعنوان مثال اجرای ناقص بسیاری از تقاطع‌ها چون تقاطع مدرس یکی از دلایل اصلی ترافیک‌های سنگین در شهر بوده ضمن اینکه بی توجهی به محدوده مرکزی شهر نیز مزید بر علت شده است.

نویسنده : سینا افشاریان | منبع خبر : خبرگزاری خبرآنلاین
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.