Sunday, 10 December , 2023
امروز : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲ - 28 جماد أول 1445
شناسه خبر : 3608
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : 20 خرداد 1399 - 9:07 |

رونق فعالیت های تجاری با تاسیس و توسعه بازار تهاتر ایرانیان در آذربایجان‌غربی

مدير عامل شرکت بازرگانی و مهندسی ثمین ایستاگفت:بازار تهاتر ایرانیان اولین بازار تهاتری در جمهوری اسلامی ایران اقدام به ارایه خدمات نوین در عرصه اقتصاد و باعث رونق فعالیت های تجاری در داخل کشور شده است.
رونق فعالیت های تجاری با تاسیس و توسعه بازار تهاتر ایرانیان در آذربایجان‌غربی

به گزارش پایگاه خبری اورمیه، سهراب ختایی در همایش بازار تهاتر ایرانیان در آذربایجان‌غربی و افتتاح دفتر نمایندگی بازار که با حضور مسوولان استانی در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، با اشاره به اینکه بازار تهاتر بر پایه مدل اقتصادی طراحی شده است، اظهار کرد: هدف اولیه از طراحی این بازار، تهاتر مواد اولیه و محصول در آن است.

وی افزود:بازار تهاتری راهی برای خنثی کردن آثار تحریم ها است و با توجه به اینکه ما اولین طراحی کننده این بازار هستیم درخواست هایی از سایر کشورها به ویژه اروپا و آسیا برای راه اندازی این بازار داشتیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی و مهندسی ثمین ایستا و عضو هیئت مدیره بازار تهاتر ایرانیان با بیان اینکه هر فعال اقتصادی می تواند وارد این بازار شود،خاطر نشان کرد: هدف از تهاتر عرضه و تقاضا است و اعتقاد داریم تهاترعلاوه بر کمک به رشد فعالیت اقتصادی به دلیل اینکه پول را از گردش خارج می کند، آثار تورمی بر جای نمی گذارد.

ختایی با بیان اینکه الگوی تهاتر در ایران به ثبت رسیده است، تصریح کرد: هم اکنون در اتحادیه اروپا، کانادا و آمریکا با نام منبع ایرانی از این الگو استفاده می شود.

وی با تاکید بر اینکه عضویت در این بازار رایگان است، توضیح داد: با ورود اعضا به بازار، کارت ثمین از سوی بانک شهر در اختیار اعضا گذاشته می شود.

مدیر عامل شرکت بازرگانی و مهندسی ثمین ایستا به بیان توضیحات فنی و تخصصی درباره مکانیزم تهاتر پرداختند و با اشاره به اینکه تهاتر به عنوان یک سازوکار مالی مدرن می تواند بسیاری ازمشکلات کمبود نقدینگی فعالان صنعت ساختمان را حل کند، تاکید کردند: با پایه گذاری صنعت نوپای تهاتر به تولید کننده ها در بخش های مختلف اقتصادی وازجمله صنعت ساختمان کمک شایانی خواهد شد واین پروسه سبب ایجاد توسعه و اشتغال در کشورمی شود.

ختایی با اشاره به رونق فعالیت های تجاری با تاسیس و توسعه بازار تهاتر ایرانیان اظهار داشت: برپایه اعلام متخصصان مذکور در سازوکار تهاتر مبادلات کالاها بدون مداخله وجوه نقدی صورت می‌گیرد و متعاملین جابه‌جایی خدمات خود را براساس مبادله مستقیم کالا به کالا انجام می‌دهند و شرکت‌هایی که تمایل داشته باشند می توانند از رهگذر این روش مراودات اقتصادی داشته باشند و با گشایش اعتبار که ارزش آن برابر کالاهای مورد مبادله است، برای تبادل کالا اقدام ‌کنند.

وی افزود: با اجرای روش نوین تهاتری، تمام فعالیت‌های اقتصادی و معاملات بازرگانی و غیره از طریق گردش اعتبار بین اعضای خود تحقق یافته و دیگر نیاز به عبور از تنگناهای محدود نقدینگی و مشکلات ناشی از آن نخواهد بود.

بازار تهاتر ایرانیان بازوی قدرتمندی برای واحد های راکد و نیمه تعطیل خواهد بود

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه هم در ادامه این همایش اظهار کرد: بازار تهاتر ایرانیان با تامین مواد اولیه و محصولات صنعتی میتواند کمک شایانی برای فعال کردن واحد های راکد در قبال تهاتر انجام دهد.

انتظار افزود: بازار تهاتر ایرانیان یک طرح کاملا تکنولوژیک و علمی طراحی و پیاده سازی شده است و اعضای این بازارها می توانند با کارت های تهاتری بدون نیاز به نقدینگی با گشایش اعتبار اسنادی از یکدیگر خرید کنند.

وی با اشاره به اجرای این طرح در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: امروزه بازار تهاتری از مهم ترین ابزارهای اقتصادی برای برون رفت و خروج از رکود اقتصادی و رسیدن به رونق اقتصادی قلمداد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما،نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه،مدیران کارخانجات صنعتی و اعضای اتاق بازرگانی از برنامه های یک روزه مدیرعامل شرکت بازرگانی و مهندسی ثمین ایستا و اعضای هیئت مدیره بازار تهاتر ایرانیان در ارومیه است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.