Wednesday, 29 November , 2023
امروز : چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲ - 17 جماد أول 1445
شناسه خبر : 7228
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اخبار استان, سلامت تاریخ انتشار : 17 دی 1399 - 20:10 |

داروهای کرونا در کدام داروخانه‌های اورمیه موجود است؟

تمامی داروهای ۹ گانه مصرفی کرونا در استان آذربایجان‌غربی و داروخانه‌های اورمیه تامین شده است.
داروهای کرونا در کدام داروخانه‌های اورمیه موجود است؟

به گزارش پایگاه خبری اورمیه، جلال غفارزاده معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۹ قلم دارو نسبت به سایر داروها در بیماری کرونا موثرتر واقع شدند، گفت: در حال حاضر قرص فاویپیراویر در کلیه داروخانه های بیمارستانی سطح استان جهت بیماران بستری و سرپایی و داروخانه های سرپایی دولتی تدبیر و بیمارستان طالقانی و امام خمینی (ره) اورمیه موجود است و در چارچوب ثبت در سامانه TTAC قابل تحویل به نسخه بیماران سرپایی می باشد.

وی درباره داروی رمدسیور بیان کرد: آمپول رمدسیور در کلیه داروخانه های بیمارستانی سطح استان جهت بیماران بستری موجود است ودر صورت نیاز به بیماران سرپایی با ثبت در سامانه TTAC قابل تحویل می باشد. این دارو از طریق داروخانه‌های سرپایی دولتی تدبیر ، هلال احمر ، بیمارستان‌های عارفیان ، تامین اجتماعی، طالقانی و امام خمینی (ره) اورمیه به نسخه بیماران سرپایی داده خواهد شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: با توجه به فلوچارت هشتم درمان کووید-۱۹ داروی هیدورکسی کلروکین جهت درمان بیماران سرپایی به مقدار کافی در داروخانه‌های سطح استان موجود می باشد.

غفارزاده درباره سایر داروهای مصرفی در کووید ۱۹ بیان کرد: مجوز توزیع داروهای کلترا و ریباورین و اوسلتامیویر برای داروخانه های سرپایی دولتی و سرپایی بیمارستانی و منتخب صادر شده است و در صورت تجویز در اختیار این داروخانه ها قرار خواهد گرفت. همچنین داروهای مذکور در حال حاضر در داروخانه های تدبیر و سرپایی طالقانی و امام خمینی (ره) اورمیه هم موجود هستند.

وی درباره داروی رسیژن نیز افزود: داروی اینترفرون بتا که با نام های رسیژن و زیفرون نیز شناخته می شود جهت درمان بیماران کووید ۱۹ در بخش بستری تجویز می گردد که در حال حاضر این دارو نیز به مقدار مورد نیاز در داروخانه های بیمارستانی و دولتی جهت استفاده در بخش بستری موجود می باشد.

به گفته غفارزاده، مجوز توزیع توسیلیزومب هم در داروخانه های دولتی و بیمارستانی صادر شده است اما این دارو خیلی کم تجویز می شود در صورت تجویز در سرپایی همانند رمدسیور قابل تحویل می‌باشد.

وی درباره شرط اصلی تحویل دارو افزود: به منظور توزیع دارو به بیمار، می بایست دارو حتما در سامانه TTAC ثبت شوند تا با این کار از شبکه نیز خارج نشود. درواقع شرط تحویل همه داروها ثبت در تیتک TTAC می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.