Saturday, 26 November , 2022
امروز : شنبه, ۵ آذر , ۱۴۰۱ - 3 جماد أول 1444
شناسه خبر : 1977
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : 16 بهمن 1398 - 15:16 |

حاشیه سخنرانی سوژه شد | ترامپ دست نداد، پلوسی پاره کرد + متن و عکس

به گزارش «پایگاه خبری اورمیه»، خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سی ان ان؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سومین سخنرانی سالیانه خود در کنگره درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که با تشویق جمهوری خواهان کنگره و بی اعتنایی و برخورد سرد دموکرات ها روبرو شد. در این سخنرانی، اعضای کابینه ترامپ و […]

حاشیه سخنرانی سوژه شد | ترامپ دست نداد، پلوسی پاره کرد + متن و عکس

به گزارش «پایگاه خبری اورمیه»، خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سی ان ان؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سومین سخنرانی سالیانه خود در کنگره درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که با تشویق جمهوری خواهان کنگره و بی اعتنایی و برخورد سرد دموکرات ها روبرو شد. در این سخنرانی، اعضای کابینه ترامپ و شماری از میهمانان ویژه حضور داشتند. این نخستین بار بود که یک رئیس جمهور در حال استیضاح، سخنرانی سالیانه اش را ایراد کرد.

ترامپ در سخنرانی سالانه خود در کنگره درباره وضعیت اقتصادی آمریکا و آمریکایی‌ها گفت:

  •  ثروتمندان، دارایی‌های خود را در محله‌های فقیرنشین سابق هزینه می‌کنند که چنین چیزی بی سابقه است.
  • به لطف سیاست‌های من ۱۰ میلیون آمریکایی دیگر نیازی به دریافت مستمری‌های اقتصادی ندارند.
  • این ادعا‌ها درحالی مطرح شد که برنی سندرز از نامزد‌های دمکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اخیرا به صراحت گفت: نیمی از مردم آمریکا با قرض گذران زندگی می‌کنند و ۵۰۰ هزار نفر نیز در آمریکا هر شب در خیابان‌ها می‌خوابند.

 

خودداری دموکرات‌ها از تشویق کردن ترامپ

سخنان ترامپ درباره وضعیت اقتصادی آمریکا فقط با تشویق جمهوریخواهان و سکوت و بی اعتنایی دموکرات ها همراه بود.

اعضای دموکرات کنگره از تشویق کردن رئیس جمهور آمریکا در زمان سخن گفتن از دستاورد‌های دولتش خودداری کردند.

در حالی که اعضای جمهوریخواه کنگره بار‌ها با بلند شدن از جای خود، برای ترامپ دست زدند، اعضای دموکرات کنگره از جمله نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، حاضر به تشویق سخنان او نشدند.

ترامپ در این سخنرانی بدون اشاره به اختلافات شدید میان آمریکا با چین در موضوعات مختلف گفت: هیچ کسی در کشور ما به چینی‌ها نمی‌گفت که دیگر بس است. ما امروز بهترین روابط را با چین داریم. با سیاست‌های دولت من، دیگر به چین اجازه نمی‌دهیم که فرصت‌های شغلی را از آمریکا سرقت کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: برای حفاظت از جان آمریکایی‌ها تلاش می‌کنیم به جنگ هایمان در خاورمیانه پایان دهیم. خواهان پایان جنگ مزمن در افغانستان و بازگشت نیروهای مان به کشور هستیم. جنگ ها، بار سنگینی بر دوش خانواده هایمان است.

ترامپ در حالی سخنرانی سالیانه اش را در کنگره برگزار کرد که وی، دومین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست که همزمان با استیضاح، سخنرانی سالیانه در کنگره داشت. نخستین بار این اتفاق در هزار و نهصد و نود و نه روی داده بود.

از سوی دیگر؛ سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد در سخنرانی سالیانه ترامپ اشاره‌ای به موضوع استیضاح نمی‌شود.

 

ادعا‌های تکراری ترامپ درباره ایران

ترامپ در ادامه سخنرانی سالیانه خود در کنگره، بدون توجه به سابقه تخریب و کشتار آمریکا در مناطق مختلف دنیا از جمله غرب آسیا و شمال آفریقا مدعی شد: ایران برای به دست آوردن سلاح‌های اتمی تلاش می‌کند و باید به این تلاش‌ها پایان دهد.

ترامپ بدون در نظر گرفتن واقعیات در باره ایران گفت: به دلیل تحریم‌های قدرتمند ما، اقتصاد ایران حال و روز بسیار بدی دارد.

 

حواشی نطق سالیانه ترامپ | ترامپ با پلوسی دست نداد

دونالد ترامپ پس از تقدیم متن سخنرانی سالانه خود به نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به رغم اینکه پلوسی برای دست دادن با وی دست خود را به سمت او دراز کرده بود، ترامپ از دست دادن با وی خودداری کرد.

هنگامی که دونالد ترامپ برای ایراد سخنرانی سالانه خود وارد صحن کنگره شد، در حالی که هم حزبی‌های جمهوری خواهش ایستادند و وی را تشویق کردند، برخی از دموکرات‌ها مانند ایلهان عمر و رشیده طالب فلسطینی تبار ترجیح دادند روی صندلی خود بنشینند.

در جریان این سخنرانی، جمهوری خواهان بار‌ها ایستادند و رئیس جمهور را تشویق کردند در حالی که واکنش دموکرات‌ها به این سخنرانی بی تفاوتی یا سرتکان دادن بود. وقتی ترامپ در سخنرانی خود به اقلیت‌ها اشاره کرد، دموکرات‌ها فریاد سردادند «نه».

ترامپ

پلوسی کپی متن نطق سالانه ترامپ را پاره کرد

ایسنا : رسانه‌های آمریکایی امروز (چهارشنبه) گزارش دادند،‌ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اقدام به پاره کردن کپی متن نطق سالانه دونالد ترامپ موسوم به “وضعیت کشور” کرد.

“سی ان بی سی” گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در آغاز سخنرانی سالانه خود از دست دادن با رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امتناع کرد.

این اتفاق دو ماه پس از آن صورت گرفت که دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان به استیضاح رئیس جمهوری آمریکا رای دادند.

ترامپ همزمان با پا گذاشتن به محل سخنرانی یک کپی از متن سخنرانی خود را به مایک پنس، معاونش و یکی دیگر را به پلوسی داد؛ پلوسی دستش را دراز کرده بود تا با ترامپ دست بدهد اما رئیس جمهوری از این کار امتناع کرد.

نانسی پلوسی، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا هم در واکنش به این کار ترامپ در برابر چشم رسانه‌های داخلی و خارجی کپی متن سخنرانی رئیس‌جمهوری آمریکا را که قبل از شروع سخنرانی به او داده بود، پاره کرد.

پلوسی همچنین در واکنش به این رفتار ترامپ فقط گفت: خانم‌ها و آقایان، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا.

این درحالیست که رسم بر این است که رئیس مجلس نمایندگان این طور رئیس جمهوری ایالات متحده را به حضار معرفی کند: اعضای کنگره، مفتخرم که رئیس جمهوری ایالات متحده را معرفی کنم.

ترامپ

ترامپ

 

پلوسی: پاره کردن متن سخنرانی ترامپ مودبانه‌ترین کار بود

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پایان سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره، کپی متن سخنرانی او را مقابل دوربین رسانه‌ها پاره کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، نانسی پلوسی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره این که چرا متن سخنرانی ترامپ را پاره کرد پاسخ داد:، چون با درنظر گرفتن دیگر گزینه ها، این مودبانه‌ترین کار بود.

 

امتناع نانسی پلوسی از معرفی ترامپ به شیوه رایج در مجلس نمایندگان آمریکا

زید بنجامین، روزنامه نگار مقیم واشنگتن گفت: نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از استفاده از عبارت سنتی و ع‏ُرفِ معرفی رئیس جمهور آمریکا به کنگره با این مضمون که ”این افتخار و امتیاز ویژه را دارم که رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را به شما معرفی کنم، اجتناب کرد و به گفتن این عبارت بسنده کرد: ”رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا“

 

نانسی پلوسی: نطق سراسر دروغ ترامپ

توئیت نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پی نطق سالانه ترامپ..

اکاذیب واضح در هر صفحه‌ای از نطق امشب ترامپ باید همه کسانی را به اقدام وادارد که انتظار دارند از رئیس جمهور حقایق را بشوند و او سیاست‌هایی را دنبال کند که در شأن این سمت و مردم آمریکا باشد و ارزشش را داشته باشد.

توییت پلوسی: نطق سراسر دروغ ترامپ

 

ادعا‌های ترامپ درباره اقتصاد آمریکا واقعی نیست

گرچن ویتمر فرماندار دموکرات ایالت میشیگان در واکنش به سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: شما می‌توانید آنچه را که کسی می‌گوید گوش دهید، اما برای آنکه حقیقت را بدانید، ببینید که آن فرد چه کاری انجام می‌دهد.

ویتمر همچنین از اقدامات دولت در جلوگیری از اجرای طرح‌های عمرانی و از جمله ساخت پل، بازسازی جاده‌ها و طرح‌های عرضه آب آشامیدنی در ایالت‌های مختلف انتقاد کرد. فرماندار میشیگان گفت: تهدید افراد در توئیتر باعث تعمیر پل‌ها نمی‌شود، بلکه آن‌ها را می‌سوزاند.

گرچن ویتمر گفت: دموکرات‌ها برای تقویت نظام بهداشتی تلاش می‌کنند و جمهوریخواهان و ترامپ به دنبال نابود کردن آن هستند. فرماندار میشیگان افزود: ترامپ می‌گوید اقتصاد قویتر شده است، قویتر برای چه کسی؟ برای مدیرانی که حقوق آن‌ها چند برابر شده است یا برای کارمندانی که مدتی است حقوق‌های خود را هم دریافت نکرده اند. بسیاری از آمریکایی‌ها پول کافی برای تامین هزینه‌های بهداشتی، آموزشی و تردد خود ندارند. مردم توانایی پرداخت هزینه‌های پزشکی و شهریه‌های دانشگاه را ندارند.

وی خاطر نشان کرد: ترامپ برای نابود کردن راه‌های حمایت از جان بسیاری از آمریکایی‌ها در نظام بهداشتی تلاش می‌کند. با زورگویی به مردم در توئیتر، نمی‌توانیم کشورمان را بسازیم. دموکرات‌ها خواهان برقراری امنیت در مدارس و دانشگاه‌ها هستند، بدون آنکه در بدهی‌ها دست و پا بزنند. محاکمه پارلمانی ادامه دارد و همه ما باید خواهان مشخص شدن واقعیت باشیم.

 

واکنش معنادار پلوسی و منندز به ادعای تولید دارو‌های ارزان قیمت

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان و باب منندز سناتور دموکرات آمریکایی، واکنش معناداری به ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در خصوص گسترش تولید دارو‌های ارزان قیمت نشان دادند.

در تصاویر پخش شده از شبکه سی ان ان در نطق سالیانه ترامپ، پس از آنکه وی از برنامه ضربتی تولید دارو سخن گفت، پلوسی که پشت سر وی نشسته بود با لبخند و تکان دادن سر واکنش داد.

منندز نیز در شرایطی که طرفداران ترامپ به تشویق او مشغول بودند، به علامت تاسف، سرش را تکان می‌داد.

 

خشم پلوسی و پاره کردن نطق ترامپ

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که در طول سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، به شدت خشمگین بود، در پایان سخنرانی ترامپ، متن سخنرانی اش را پاره کرد و کنار انداخت.

 

ملانیای دستپاچه

دست پاچگی و پریشانی ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا در جریان سخنرانی سالانه همسرش در کنگره موجب شد مورد تمسخر کاربران توئیتر قرار گیرد. حتی برخی از کاربران نیز آشفتگی بانوی اول آمریکا را به تنفر وی از دونالد ترامپ نسبت دادند و از وی خواستند از همسرش جدا شود.

 

تشویق پرهیجان جمهوریخواهان همزمان با بی اعتنایی دموکرات‌ها

شکاف در میان اعضای کنگره حتی در تشویق اظهارات به ظاهر میهن پرستانه آمریکا خود را در سخنرانی سالیانه نیز نمایان است. در حالی که ترامپ در صحبت‌های خود از بازسازی اقتصاد و قدرت اقتصاد آمریکا خبر می‌دهد، جمهوری خواهان با شور اشتیاق تمام اقدام به تشویق وی می‌کنند. از سوی دیگر، دموکرات ها، از جمله نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تشویق رئیس جمهور آمریکا امتناع می‌کنند و فقط نگاهی سرد از سر بی اعتنایی به این اظهارات دارند.

 

در پی پایان دادن جنگ هایمان در خاورمیانه ایم

بی اعتنایی دموکرات‌ها تا جایی است که حتی شماری از آن‌ها به نشانه اعتراض به این اظهارات، از روی تاسف سر تکان می‌دهند. اگر چه برخی از نمایندگان کنگره اعلام کرده اند از حضور در سخنرانی ترامپ در کنگره سر باز می‌زنند و آن را تحریم خواهند کرد، ولی برخی دیگر زنان دموکرات عضو کنگره نیز یکدست، سفیدپوش هستند.

 

ترند شدن هشتگ‌های مربوط به سخنرانی سالانه رئیس جمهوری آمریکا

با شروع سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دو هشتگ #SOTU و #StateOfTheUnion که هر دو به این سخنرانی مربوط می‌شوند، به ترند اول و دوم توئیتر در این کشور تبدیل شدند.

در پی پایان دادن جنگ هایمان در خاورمیانه ایمهمزمان؛ اسم نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان و درخواست برای تحریم این سخنرانی #BoycottStateofUnion نیز در میان ده ترند برتر قرار گرفتند.

 

رئیس مجلس نمایندگان: ترامپ به تقلب در انتخابات و سوء استفاده از قدرت ادامه می‌دهد

نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در توئیتی با اشاره به سخنرانی سالانه دونالد ترامپ در کنگره نوشت: حواستان پرت نشود. او یک بار این کار را انجام داد و بار دیگر نیز در انتخابات تقلب می‌کند. وی یک بار از قدرت خود سوء استفاده کرد و قصد دارد این کار را ادامه دهد. برای ترامپ و جمهوری خواهان در واشنگتن این سخنرانی؛ وضعیت لاپوشانی است.

 

انتقاد سناتور کاملا هریس از سیاست‌های مهاجرتی ترامپ

سناتور دموکرات، کاملا هریس، همزمان با سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوی آمریکا در کنگره در توئیتی نوشت: در سه سال گذشته ترامپ و دولت وی، کودکان را از خانواده‌های شان جدا کرده اند و آن‌ها را در قفس گذاشته اند. ممنوعیت سفر را اعمال کرده اند که اقدامی تبعیض آمیز علیه رنگین پوستان است. برای لغو قانون داکا اقدام کردند و شکست خوردند. سیاست‌های ضد مهاجرتی آن‌ها آمریکا را امن‌تر نمی‌کند.

 

عضو مجلس نمایندگان: در سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره شرکت نخواهم کرد

آیانا بریسلی عضو مجلس نمایندگان از ایالت ماساچوست در حساب توئتیری خود نوشت: سخنرانی سالانه (ترامپ) به دلیل اشغال کنندگان کاخ سفید که همواره مردم آمریکا، کنگره و قانون اساسی ما را تحقیر می‌کنند، صدمه زننده است. من نمی‌توانم با وجدان راحت در سخنرانی شرم آور امشب شرکت کنم.

 

عضو مجلس نمایندگان: در سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره شرکت نمی کنم

الکساندریا اوکازیو کورتز در حساب توئتیری خود نوشت: پس از تأمل زیاد، تصمیم گرفتم که در مراسم دولتی برای عادی جلوه دادن رفتار غیرقانونی ترامپ و تخریب قانون اساسی از سوی وی، حضور پیدا نکنم. هیچ یک از این کار‌ها طبیعی نیست و من به آن مشروعیت نخواهم داد. در نتیجه، من در سخنرانی سالانه (ترامپ) شرکت نخواهم کرد.

 

رشیده طلیب: با لباس سنتی فلسطینی در سخنرانی سالانه ترامپ حضور خواهم یافت

رشیده طلیب نماینده فلسطینی الاصل ایالات میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا در حساب توئیتری خود با بیان این جمله از آیانا پریسلی نماینده ماساچوست که گفته است برای اعتراض کردن راه درست یا غلط وجود ندارد، نوشت: به نشانه اعتراض به رئیس جمهور استیضاح شده با لباس (سنتی) سفید فلسطینی خود در سخنرانی سالانه ترامپ حضور خواهم یافت.

 

برای مشاهده سایر اخبار به صفحه اول مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.