Sunday, 10 December , 2023
امروز : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲ - 28 جماد أول 1445
شناسه خبر : 15993
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : 07 آبان 1401 - 21:55 |

انتقادات شدید اعضای شورای شهر اورمیه از طرح جامع

اعضای شورای شهر اورمیه به تصویب طرح جامع تاختند.
انتقادات شدید اعضای شورای شهر اورمیه از طرح جامع

به گزارش پایگاه خبری اورمیه، اعضای شورای شهر به تصویب طرح جامع تاختند.

دبیر اول شورای اسلامی شهر اورمیه گفت: شورای شهر اجازه نخواهد داد آینده دو دهه مردم شهر اورمیه با تصویب شبانه طرح جامع شهر به یغما برود.

توحید علی نژاداصل با اعتراض به برخی رویکردها در خصوص تصویب طرح جامع شهر اورمیه گفت: شورای اسلامی شهر اجازه نخواهد داد آینده دو دهه مردم شهر اورمیه با تصویب شبانه طرح جامع شهر به یغما برود.

عضو هیئت رییسه، دبیر اول و رییس کمیسیون نظارت، شفافیت و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر اورمیه تأکید کرد: برابر سرانه های رسمی کشوری و مستندات موجود مدیریت شهری روزانه به بیش از یک میلیون نفر خدمات ارائه می دهد.

وی ادامه داد: لذا با توجه به تفاوت فاحش برخورداری شهرهای بالای یک میلیون نفر از تسهیلات و حمایت های دولتی با شهرهای زیر یک میلیون نفر، شورای اسلامی شهر قاطعانه از حق و حقوق شهروندان در این راستا دفاع خواهد کرد و از تمامی دستگاههای متولی نیز انتظار همراهی جهت احقاق حقوق شهروندان این خاک پاک را دارد.

سخنگوی شورا: می خواهند جلوی کلانشهر شدن اورمیه را بگیرند

علی مصطفی زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر اورمیه با بیان اینکه “مطالعه طرح جامع فعلی” شهر اورمیه با روند کنونی دارای ایرادات و مشکلات اساسی می باشد که شهر را از لحاظ ساخت و ساز و نوع کاربری تعریف شده برای قسمت های مختلف آن دچار مشکلات دوچندان خواهد کرد، افزود: برای اصلاح اشکالات طرح تفصیلی فعلی، طرح جامعی نیاز است که بتواند پاسخگوی نیازهای آتی شهر و شهروندان را تامین کند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اورمیه با اعلام اینکه عده ای با رقابت های سیاسی و … سعی در تصویب طرح جامع بدون ملاحظات واقعیت های کلانشهر شدن اورمیه (به عنوان مرکز استان) برای ضربه زدن به شهرداری و البته شهروندان را دارند، ادامه داد: متاسفانه مسئولان مرتبط در اداره راه و شهرسازی بدون در نظر گرفتن نکته نظرات شورای شهر و شهرداری (اصلی ترین نهادهای مرتبط با این موضوع) شتابزده سعی دارند مطالعه طرح جامع فعلی را نهایی کنند که قطعا اعضای شورای شهر و شهرداری اجازه نمی دهند حق و حقوق شهروندان اورمیه بازیچه برخی از تصمیمات خام و مغرضانه شود!

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و برنامه ریزی شهری شورای اسلامی شهر اورمیه با بیان اینکه اسناد و مدارک معتبر ارائه خدمات روزانه به یک میلیون نفر توسط شهردار اورمیه (در اعتراض به تحلیل ها و برآوردهای جمعیتی مشاور) به وزارت راه و شهرسازی و سایر ارگانهای مرتبط ارائه شده و توضیحات لازم نیز داده شده، افزود: تصویب بدون اصلاحات مورد نظر شورا و شهرداری و بدون لحاظ جمعیت یک میلیونی شهر اورمیه که به جلوگیری از کلانشهر شدن اورمیه می انجامد، شهرداری اورمیه را تا بیست سال از ماهانه دهها میلیارد تومان کمک دولتی محروم می کند، که این امر چیزی بجز تضییع حق و حقوق مردم اسم دیگری ندارد.

مصطفی زاده در پایان با تشکر ویژه از همکاری و حمایت استاندار آذربایجان غربی، معاون عمرانی استاندار، رئیس کل دادگستری و نهادهای نظارتی از اقدامات شورای شهر و شهرداری اورمیه و با با بیان اینکه متاسفانه عده ای درصدد ضربه زدن به منافع مردم اورمیه هستند، تاکید کرد: اعضای شورای شهر و شهردار اورمیه در مبارزه با فساد، رانت خواری و تضییع اموال مردم با کسی شوخی ندارند و در معرفی مسئولانی که عمدا یا سهوا باعث محروم شدن مردم اورمیه از حقوقشان می شوند هیچ تردیدی به خود را نخواهند داد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.