Sunday, 10 December , 2023
امروز : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲ - 28 جماد أول 1445
شناسه خبر : 954
  پرینتخانه » سیاسی, ویژه, یادداشت تاریخ انتشار : 09 دی 1398 - 18:00 |
نیاز به ورود نهادهای قضایی:

رشد قارچی کانال‌ها و پیج‌های بی‌هویت؛ با مضمون انتقاد با هدف باج‌خواهی!

با نزدیک‌تر شدن انتخابات یازدهمین دوره مجلس و همانند دوره قبل، کانال‌ها و پیج های بی‌هویت تلگرامی و اینستاگرامی با رشدی فزاینده و قارچ‌گونه در حال رشد هستند. این کانال‌ها که با مطالبی از جنس تخریب و انتقاد تند نسبت به برخی چهره‌های ثبت‌نام کننده و بالاخص نمایندگان شکل گرفته‌اند، در پشت‌پرده در حال باج‌خواهی […]

رشد قارچی کانال‌ها و پیج‌های بی‌هویت؛ با مضمون انتقاد با هدف باج‌خواهی!

با نزدیک‌تر شدن انتخابات یازدهمین دوره مجلس و همانند دوره قبل، کانال‌ها و پیج های بی‌هویت تلگرامی و اینستاگرامی با رشدی فزاینده و قارچ‌گونه در حال رشد هستند.

این کانال‌ها که با مطالبی از جنس تخریب و انتقاد تند نسبت به برخی چهره‌های ثبت‌نام کننده و بالاخص نمایندگان شکل گرفته‌اند، در پشت‌پرده در حال باج‌خواهی از کاندیداها هستند.

این اتفاق در حالی شکل گرفته است، که کانال‌های خبری و دارای هویت، به شکل سخت‌گیرانه‌ای توسط نهادهای ذیربط در حال رصد هستند و مطالب آنها با خط قرمزهای زیادی مواجه است درحالیکه این کانال‌های مخرب و قارچی به راحتی و بدون نظارت در حال تخریب چهره افراد هستند.

از تهدید به لو دادن مسائل شخصی و عکس های خصوصی یک کاندیدا، تهدید به افشای پشت پرده‌ها، پوششی خواندن این کاندیدا، خبر جعلی رد صلاحیت کاندیدای، تهدید به افشای هزینه‌کردها و نوشته‌هایی از این دست بدون نمایش سند و مدرک از جمله مطالب این کانال‌ها و پیج های بی هویت قارچی است.

در دوره گذشته انتخابات مجلس و حتی شورای شهر نیز، از چند ماه مانده به انتخابات، ده‌ها کانال تلگرامی شکل گرفتند، آمدند و تخریب کردند و تهمت زدند و در نهایت چند روز بعد از انتخابات اثری از آنها باقی نماند و رفتند و تنها کلاه گذاشتن سر برخی، نابودی فضای سالم و پرنشاط انتخابات و بد جلوه دادن وجهه کاندیداها رخ داد.

قوه قضاییه، پلیس فتا، فرمانداری‌ها، ستاد انتخابات، ارشاد اسلامی و … نهادهایی هستند که در این مدت باقی مانده تا زمان رای گیری، یافتن صاحبان این کانال‌ها و پیج ها و برخورد با متولیان آنها را باید به جد در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم در شرایط سالم و با نشاط انتخابات مجلس را با حضور جریانات مختلف سیاسی برگزار کنیم.

خوب است در این خصوص، کاندیداها هم به جای پرداختن باج به این کانال‌های بی‌هویت، هزینه تبلیغات را صرف کانال‌ها و رسانه‌های دارای هویت و مشخص بپردازند تا هم اولا فرهنگ قانونمداری در جامعه نهادینه شود و هم از رشد قارچی تخریب و کانال‌های باج‌خواه جلوگیری شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.