Wednesday, 6 December , 2023
امروز : چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ - 24 جماد أول 1445
شناسه خبر : 6419
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : 03 آذر 1399 - 10:47 |

آقایان شورای شهر اورمیه، کاظیم خان قوشچی و دده کاتب خودتان را صیانت کنید! سیامند رحمان پیش‌کش!

* یاور خیری
آقایان شورای شهر اورمیه، کاظیم خان قوشچی و دده کاتب خودتان را صیانت کنید! سیامند رحمان پیش‌کش!

به تازگی خبرهایی از نامگذاری یکی از خیابان‌های شهر اورمیه به نام قهرمان ملی  پهلوان مرحوم سیامند رحمان از ساختمان شورای شهر ارومیه به گوش می‌رسد.

در اینکه مرحوم سیامند رحمان قهرمان ملی کشورمان است حرفی نیست و فقدان این ورزشکار بزرگ درد بزرگی است.اما باید  به شورای شهر ارومیه گوش‌زد کرد که آقایان شورانشین شما ابتدا از نام  بزرگانی چون دده کاتب و مبارزانی  چون کاظم خان قوشچی را صیانت کنید و در شهر اورمیه خیابانی به نام آنها نامگذاری کنید و سپس به سراغ سیامند رحمانی روید که زادگاه اصلی اش اورمیه نیست.

آقایان شورانشین اورمیه به حد کافی در بمباران تغییر هویتی قرار دارد از چپ و راست عده‌ای در داخل و خارج تلاش می‌کند نام های اسطوره های آن را چال کنند و تاریخ و اسامی آن را  تحریف و تغییر دهند تا از یاد نسل‌های آینده رود که این شهر اصالتاً چه بوده و چه تاریخی داشته است! شما دیگر آتش بیار معرکه دشمنان داخلی و خارجی این شهر نباشید.

هر زمان در اورمیه خیابانی به نام حسام الدین چلبی اورموی، خیابانی به نام  دده کاتب، خیابانی به نام کاظم خان قوشچی، خیابانی به نام سعید معروف و  تمامی مشاهیر و اساطیر معاصرو غیر معاصر این شهر نامگذاری شد و دیگر نام اسطوره‌ای از شهر اورمیه باقی نماند آن وقت سراغ قهرمانان  و ورزشکار ملی سایر شهرستان ها روید.

مرحوم سیامند رحمان و افتخار آفرینی های وی برای همه ما قابل احترام است اما  نمی شود در مقابل بی مهری و بی توجهی به نام و شان اسطوره های بومی شهر  اورمیه  که هر کدام برگی از تاریخ  این شهر را رقم زده اند خاموش بود پس لطفا کاسه داغ تر از آش نشوید و به فکر احیای هویت شهر اورمیه باشید چون شما شورای شهر اورمیه هستین و نه شهرستان  اشنویه !

نویسنده : یاور خیری
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.