Wednesday, 29 November , 2023
امروز : چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲ - 17 جماد أول 1445
شناسه خبر : 5397
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : 03 مهر 1399 - 17:53 |

آقایان! درد مردم را به اندازه سوئیچ دنا کوچک نکنید

* یاور خیری
آقایان! درد مردم را به اندازه سوئیچ دنا کوچک نکنید

مجلسی ها چطور می تواند با دنای رانتی ایران‌خودرو بر سر کار بیایند و از انحصار طلبی، بی کیفیتی و رانت بازی مافیای خودرو فریاد بر آورند!؟ چگونه می توانند از خون هایی که هر ساله به اندازه یک جنگ داخلی در جاده های کشور به دلیل بی‌کیفتی خودرو های ساخت همین شرکت ها ریخته می شوند سخن بگویند!؟
آقایان نمانیده درد مردم دنا سوار شدن یا نشدن شما نیست و پر رنگ کردن این موضوع خیانت در حق اصل فاجعه مجلس است.
اصل درد مجلس فعلی انفعال و سکوت سنگین آن است که شور بختانه نام انقلابی را هم یدک می کشد. تا دیروز که منتخب مردم نشده بودید مجلس دهم را بی کفایت، منفعل و ترسو خطاب می کردید اما امروز که خودتان را در بهارستان می بیند روی مجلس دهم را در انفعال و سکوت سفید کرده اید.
مجلس یازدم در طول عمر چند ماهه خود چند قانون برای حل مشکلات مردم وضع کرده است!؟اصلا مجلس یازدهم تا به امروز کلا چند قانون به تصویب رسانده است !؟ که امروز برخی از نمانیدگان این گونه یقه درانی میکنند برای یک خودروی رانتی !؟

آقایان نماینده! به جای انتخاب اصلح دنا از پرشیا باید از خودتان می پرسیدین چرا ایرانخودرو این بخشش را در حق مجلس هر دوره انجام می دهد!؟ اسم این کار چیست !؟ آیا این تخفیف ها و فروش های خارج از نوبت و اقساط بی بهره اولین گام برای جدا کردن شما از مردم و درب ورود به چرخه رانت و فساد نیست!؟
باید در مجلس فریاد برآورید که چه بر سر این کشور آمده که خودروی ملی اش را دیگر ملت اش توان خرید ندارند! کدام قانون فرصت این فاجعه را به مدیران بی کفایت این کمپانی ها داده است!؟ باید فریاد می زدید این چه نوع تولید ملی است که تا بوی تحریم به دماغش خورد قیمتش ششصد درد افزایش پیدا کرد! باید یقه پاره می کردید و می‌گفتید که چهل سال است این شرکت ها به اسم تولید ملی خون مردم را به شیشه گرفته اند هر چه رانت دولتی است را چون سیاه چاله بلعیده‌اند و آخرشان شده است دنا (سمند فیس لیفت) ۶۰۰ میلیونی!!
اما شما به جای این فریادها سکوت کردید و برخی از شما خرم از تخفیف پنجاه درصدی و فروش خارج نوبت و اقساط بدون بهره (که در خود اقساط هم حرف و حدیث بسیار است) بر سر رنگ خاص و آپشن اضافه آن با اژن شرکت رانتی و انحصارطلب چانه زدید!
خلاصه کلام درد بزرگ مردم را به اندازه یک سوئیچ دنا پلاس کوچک نکنید مردم دنا را بهانه کرده اند تا ندیده شدن خود و درد ها شان و فساد حاکم را فریاد بزنند.

فراموش نکنید شما موکلان مردمی هستین که هر روز سفره زندگیشان کوچک و کوچک تر می شوند.

نویسنده : یاور خیری
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.